BLADE CaMg+B6+D3 120 tab.

BLADE SPORT CaMg+B6+D3 je dôležitá zmes minerálov a vitamínov, ktorými sú vápnik, horčík, vitamíny B6 a D3.

Skladom (>10 ks)
Značka: BLADE SPORT
€15,05 €12,54 bez DPH
Kategória: Akciová ponuka a zľavy
Hmotnosť: 0.2 kg

BLADE SPORT CaMg+B6+D3 je dôležitá zmes minerálov a vitamínov, ktorými sú vápnik, horčík, vitamíny B6 a D3.

Vápnik je dôležitý minerál, potrebuje ho každá bunka a tkanivo nášho tela. Okrem zabezpečenia zdravých kostí zohráva vápnik kľúčovú úlohu pri stimulácii nervov a svalov, kontrakcii svalov a zrážaní krvi. 99% obsahu vápnika v tele sa nachádza v kostnom tkanive. Vápnik je tiež prítomný v krvi a bunkách.

Horčík je dôležitý minerál, zohráva dôležitú úlohu pri správnom fungovaní svalov a nervov, pri regulácii krvného tlaku, pri podpore trávenia a pri posilňovaní imunitného systému.

Skutočným nepriateľom imunitného systému častokrát nie je baktéria alebo vírus, ale stres, ktorý na nás pôsobí. Stresová situácia znižuje náš prísun horčíka, takže keď sme v strese, vypúšťame viac horčíka. V dôsledku stresu sa okrem adrenalínu zvyšuje aj hladina hormónu kortizolu, čím sa aktivujú telesné zdroje potrebné na jeho zvládnutie, zároveň však začne slabnúť imunitný systém. S horčíkom sa dá stres výrazne znížiť, čím sa posilní imunitný systém a jeho odolnosť. Citrát horečnatý, ako organická a vysoko absorbovaná účinná látka, pomáha pri rýchlom vstrebávaní horčíka. Horčík prispieva k udržaniu zdravia kostí, k rovnováhe elektrolytov a k normálnemu fungovaniu nervového systému. Horčík prispieva k neurotransmisii a svalovým kontrakciám vrátane srdcového svalu.

Horčík a vitamín B6 prispievajú k zníženiu pocitu únavy a vyčerpania.

Vitamín B6 a jeho hlavné výhody

Vitamín B6 zohráva kľúčovú úlohu v metabolizme bielkovín a energie,
Vitamín B6 prispieva k normálnej tvorbe červených krviniek a regulácii hormonálnych procesov,
Vitamín B6 je tiež nevyhnutný pre normálne fungovanie imunitného systému.

Vitamín D3 a jeho hlavné výhody

Najprirodzenejším vitamínom D je vitamín D3 (cholekalciferol), ktorý sa vytvára z proliečiva 7-dehydro-cholesterolu živočíšneho pôvodu vystavením slnečnému žiareniu alebo umelému ožiareniu.
Vitamín D3 sa tiež vytvára z tohto predchodcu vďaka slnečnému žiareniu, ktoré sa dostáva na povrch ľudskej pokožky. Vitamín D je nevyhnutný pre tvorbu kostí, zdravý vývoj kostného systému a zubov u detí a tiež podporuje vstrebávanie vápniku a fosforu z črevného traktu.

Vzťah medzi vápnikom a vitamínom D

Vitamín D pomáha pri vstrebávaní vápnika z čreva a pri znižovaní vylučovania močom.

Informácie o doplnku:

Nutričné informácie: 1 dávka: (1 tableta - 1 800 mg):

Vitamín B6 2,8 mg

Vitamín D3 5 µg

Vápnik 200 mg

Horčík 375 mg

Zloženie:

Minerály (vápnik: vápenaté soli kyseliny citrónovej, horčík: oxid horečnatý, horečnaté soli kyseliny citrónovej, objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza), poťah (hydroxypropylmetylcelulóza, hydroxypropylcelulóza, mastenec, strach, okterylsukcinát sodný, triglycerid), anti - spekacie látky (mastenec, oxid kremičitý), spevňovacie látky (horečnaté soli mastných kyselín), vitamíny (vitamín b6: pyridoxín hydrochlorid, vitamín d3: cholekalciferol).

Odporúčané dávkovanie:

Vezmite 1 dávku (1 tableta) ráno s vodou. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Upozornenie:

Odporúča sa iba pre zdravých dospelých ľudí. Spotreba produktu nenahrádza vyvážený životný štýl a zdravú výživu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: